Par mums

Statistika par 2022. gadu

194

maršrutu skaits

182

autobusu
skaits

223

autobusu vadītāju skaits

3 565 780

pārvadāto pasažieru skaits

9 390 729

nobrauktie km

Esam ieguvuši vairākus starptautisku ISO vadības sistēmu standartu sertifikātus – kvalitātes, vides, arodveselības un darba drošības, energopārvaldības pārvaldībā un korupcijas apkarošanā, kas apliecina, ka visas uzņēmuma darbības attiecībā uz sadarbības partneriem, klientiem un darbiniekiem, ir vērstas uz augstāk minētajām darbības jomām ar mērķi pilnveidot iekšējos un ārējos uzņēmuma pārvaldības procesus, lai uzlabotu to efektivitāti, sasniegtu izvirzītos mērķus un nodrošinātu augstas kvalitātes pakalpojumus pasažieriem.

Nākotnes vīzija

STRATĒĢISKAIS MĒRĶIS

Nodrošināt Latvijas iedzīvotājiem ērtu sabiedrisko transportu, sniedzot kvalitatīvus pasažieru pārvadājumu pakalpojumus un veicinot iedzīvotāju vēlmi izmantot sabiedrisko transportu saskaņā ar uzņēmuma vērtībām:

  • Pārvadājumu drošība
  • Kvalitatīvu un nepārtrauktu pakalpojumu nodrošināšana 
  • Rūpes par apkārtējo vidi, veicinot videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstību Latvijā
MISIJA

Sniegt drošus, ērtus un dažādām pasažieru grupām pieejamus sabiedriskā transporta pakalpojumus šādos darbības virzienos: regulāro un neregulāro pasažieru pārvadājumu nodrošināšana Latvijā un autobusu nomas pakalpojumi.

VĪZIJA

Uzlabot un veicināt iedzīvotāju pārvietošanos ar sabiedrisko transportu.

DROŠĪBA

Pasažieru, darbinieku un citu ceļa satiksmes dalībnieku drošība ir mūsu galvenā prioritāte. Mūsu autobusu vadītāji ir augsti kvalificēti, pieredzējuši un apmācīti kā rīkoties dažādās neparedzētās situācijās uz ceļa.

RŪPES PAR VIDI

Mēs esam par “zaļu sabiedrisko transportu”, tāpēc mūsu autobusu parks atbilst Euro 5 un Euro 6 emisiju standartiem un 5% no visa kopējā transportlīdzekļu skaita ir ar elektrību darbināmi, kas ļauj samazināt kaitīgo CO2 izmešu daudzumu. Tuvākajos gados mēs turpināsim investēt, lai pakāpeniski pilnībā pārietu tikai uz elektroautobusiem.

Mūsu vēsture

 

Pasažieru pārvadājumu nozarē “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” (LSA) strādā vairāk nekā 60 gadus

 

1949. gads

Pasažieru pārvadājumus uzsāk vecākā LSA struktūrvienība. Tā atrodas Alūksnē ar nosaukumu “Alūksnes auto transporta kantoris Nr. 12”.

1958. gads

Pasažieru pārvadājumus uzsāk otrā LSA struktūrvienība, kura atrodas Saldū ar nosaukumu “Saldus Autotransporta bāze”.

1993. gads

Alūksnes struktūrvienība turpina darbu ar nosaukumu “Vidlatauto”.

1996. gads

Saldus struktūrvienība turpina darbu ar nosaukumu “Saldus Autobusu parks”.

2002. gads

Alūksnes struktūrvienība turpina darbu ar nosaukumu “Sabiedriskais Autobuss”.

2012. gads

Saldus struktūrvienība turpina darbu ar nosaukumu “Sabiedriskais autobuss”.

2015. gads

LSA struktūrvienībām tika pievienots “EKSPRESS-ĀDAŽI”, kas pasažieru pārvadājumus Ādažu novadā nodrošina kopš 1991. gada.

2016. gads

LSA struktūrvienībām tika pievienots “Migar”, kas pasažieru pārvadājumus Jelgavas novadā nodrošina kopš 1998. gada.

2021. gada 1. augusts

Alūksnes, Saldus, Ādažu un Jelgavas struktūrvienības turpina darbu ar jaunu nosaukumu “Latvijas Sabiedriskais Autobuss”.

No 2021. gada LSA nodrošina pasažieru pārvadājumus vietējās nozīmes un starppilsētu maršrutos Jelgavas, Kuldīgas, Saldus un Madonas novados, kā arī Pierīgas maršrutos uz Ādažiem, Baložiem, Mārupi, Jaunmārupi un Sloku.