SĪKDATŅU IZMANTOŠANAS POLITIKA

 

Sīkdatņu izmantošanas politika

Lai uzlabotu sabiedriskaisautobuss.lv funkcionalitāti un pielāgotu to jūsu lietošanas paradumiem, kā arī lai iegūtu statistiku par lietotāju veiktajām darbībām, mēs tīmekļa vietnē sabiedriskaisautobuss.lv izmantojam sīkdatnes. Līdz ar to SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” sīkdatņu izmantošanas politikas mērķis ir skaidrot tīmekļa vietnē sabiedriskaisautobuss.lv izmantoto sīkdatņu darbību. 

 

Kas ir sīkdatnes un kā tās darbojas?

Sīkdatne ir neliela teksta datne, kas tiek nosūtīta uz Jūsu iekārtu tīmekļa vietnes apmeklēšanas laikā un ko tīmekļa vietne saglabā Jūsu ierīcē, kad Jūs atverat vietni. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes mājaslapu vai uz citu mājaslapu, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas mājaslapas atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties Jūsu ierīci nākamajās apmeklējuma reizēs, tajā skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iestatījumus vai uzlabot lietošanas pieredzi. Papildu informāciju par sīkdatnēm, kā arī, kā tās iespējams pārvaldīt vai izdzēst, varat iegūt mājaslapā www.aboutcookies.org

 

Izmantotie sīkdatņu veidi sabiedriskaisautobuss.lv 

Tīmekļa vietnē sabiedriskaisautobuss.lv tiek izmantotas gan sesijas sīkdatnes (kas pastāv tikai līdz brīdim, kad aizverat tīmekļa pārlūkprogrammu), gan pastāvīgās sīkdatnes (kas pastāv ilgāku, konkrētu laika periodu). Tīmekļa vietnē sabiedriskaisautobuss.lv izmantotās sīkdatnes var iedalīt trīs kategorijās: obligāti nepieciešamās, veiktspējas un funkcionālās sīkdatnes.

Mērķis

Apraksts

Obligāti nepieciešamās

Sīkdatnes, kas ir nepieciešamas lai varētu pārvietoties mājas lapā, izmantot tās sniegtās iespējas.

Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes

Sīkdatnes, kas uzkrāj informāciju, kā apmeklētāji lieto šo mājas lapu, piemēram, lai noteiktu, kādas lapas tiek visbiežāk apmeklētas, kā arī, lai noskaidrotu, vai apmeklētāji saņem paziņojumus par kļūdām.

Funkcionālās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ļauj mūsu mājas lapai atcerēties Jūsu veiktās izvēles (piemēram, lietoto valodu u.tml.) un nodrošināt uzlabotas, personalizētākas iespējas. 

Kā ierobežot sīkdatņu saglabāšanu un izslēgt sīkdatnes?

Pēc vēlēšanās varat sīkdatnes kontrolēt un izdzēst. To iespējams izdarīt ar visām sīkdatnēm, kas ir Jūsu datorā, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no jaunām sīkdatnēm, izslēgtu esošās vai vienkārši informētu Jūs par jaunu sīkdatņu nosūtīšanu uz Jūsu datoru. Lai to izdarītu, Jums ir jāaktivizē pārlūkprogrammā esošie norādījumi (parasti atrodas sadaļā „Palīdzība”, „Rīki” vai „Rediģēšana”). Taču tādā gadījumā Jums, iespējams, manuāli būs jāpielāgo iestatījumi ikreiz, kad apmeklēsiet tīmekļa vietni, un turklāt pastāv iespējamība, ka dažas tīmekļa vietnes funkcionalitātes var tikt zaudētas. Vairāk lasiet www.aboutcookies.org

Izmantojot tīmekļa vietni sabiedriskaisautobuss.lv, Jūs piekrītat, ka šajā lapā ievietotās veiktspējas/analītiskās un funkcionālās sīkdatnes tiek  izmantotas ar mērķi uzlabot e-pakalpojumu kvalitāti. 

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes, kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,  tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

 

Sīkdatņu izmantošanas politikas izmaiņas

SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” ir tiesības jebkurā brīdī mainīt šo sīkdatņu politiku. Visas izmaiņas Sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas www.sabiedriskaisautobuss.lv.